12 הצעדים להגשמה עצמית 

שרשרת הצעדים להשגת שליטה על חייכם
בעזרת 
גלגל החיים 


לקוח מהספר
מעגלי העצמה להגשמת הייעוד
מדריך מעשי וחווייתי למימוש עצמי

 מאת

רות אהרוני

 

כדי לקבל תמונה רחבה על חייכם אתם יכולים להיעזר בגלגל-החיים (בתמונה למטה), שמבוסס על דגם הבתים של מפה אסטרולוגיה. (לא מדובר כאן על ניתוח אסטרולוגי של מפת לידה אסטרולוגית אישית, אלא על התבוננות מפורטת ומקיפה על מכלול חייכם על פי דגם של 12 גזרות חיים).

גלגל חיים אסטרולוגי מחולק ל-12 גזרות שנקראות בתים, כל בית אסטרולוגי מייצג תחום חיים מסוים ונושאים שקשורים לאותו תחום, לכן מכלול הבתים
מייצג את מכלול חייו של האדם. חלוקה כזאת של העיגול ל"פרוסות עוגה" מאפשרת לכם להתבונן על החיים שלכם גם בראייה רחבה כוללת וגם לרדת לרזולוציה שנותנת לכם תמונה מפורטת על חייכם, מה שמאפשר להתנהל באופן הוליסטי כדי לתקן, לשנות ולשפר את כל רובדי ותחומי חייכם. 

 

 

גלגל החיים

 

  12 הצעדים להגשמה עצמית יוצרים רצף של צעדים שנגזרים מסדר בתים אסטרולוגי,
ומסמנים לכם נקודות ציון בדרך למימוש עצמי ולהגשמת יעדים רצויים. קבלו את

"שרשרת הצעדים להשגת שליטה על חייכם":

 

1 
דעו את עצמכם – הסירו את המסכות

העיסוק ב"אני", עלול להוביל לטיפוח האגו על חשבון האני האותנטי. כדי לא ליפול למלכודת של עיסוק באני הייצוגי שלכם וברושם החיצוני שאתם משתדלים לעשות על אחרים, עליכם לשאול "מי אני" כדי להעמיק את ההיכרות עם האדם שמאחורי המסכה, עם האדם שבכם – שתוכו כברו. ההיכרות מאפשרת התחברות, ההתחברות מאפשרת לכם להקרין החוצה באופן ספונטני ואמין את האני האמיתי שלכם.


2  
הציבו ויַצבו את סולם הערכים שלכם

בעולם החומרני והתועלתני של היום השאלה המרכזית שעליכם לשאול את עצמכם היא: איך לאזן בין ערכי החומר לערכי הרוח? חשוב שתדעו ותזהו מה הם המניעים שלכם ומה הם הערכים שמנחים אתכם. בדקו עם עצמכם: האם אתם צוברים נכסים חומריים כתחליף לתחושת ביטחון פנימי? האם אתם מודדים את הערך העצמי שלכם על פי מידת הערך הפיננסי שלכם? עליכם להגדיר ולבסס היטב את מערכת הערכים שלכם, ולזכור בכל רגע נתון את העיקרון של "הבאת ערך ותועלת לאחרים". כאשר עיקרון זה מוטבע בכם, האמצעים החומריים הופכים להיות כלי לעשיית טוב, לא רק לעצמכם אלא גם לאחרים.


3 
תַקשֵרו באופן בונה עם עצמכם ועם אחרים

תקשורת בריאה עם עצמכם משמעה להיות מודעים לשיח הפנימי שאתם מנהלים עם עצמכם. מודעות לדיאלוג הפנימי שלכם מאפשרת לכם לשנות אותו כך שיתמוך בהתקדמות שלכם; מודעות לדפוסי החשיבה ולדפוסי התגובה מאפשרת לכם לשנות אותם כדי ליצור תקשורת בונה עם הסביבה החיצונית בכלל, ועם הסביבה הקרובה בפרט. רק כאשר מתוודעים ונעשים מודעים לדפוסים אלה, אפשר לתקן ולהבריא אותם.

 
4 
התחברו לשורשים שלכם

חיבור לשורשים הוא הכרחי כדי להתחבר לעצמכם, אך חיבור מפרה אינו מחייב התחברות למשפחת המקור דווקא, אלא יכול להתרחש דרך התקשרות למורשת אנרגטית שהיא טבעית עבורכם. על כן יעד מרכזי במסע החיבור לעצמכם הוא חיפוש ומציאת שורש הנשמה – התחברות לשורשי השייכות האנרגטית שלכם. התחברות לתשתית האנרגטית שלכם מאפשרת לכם לנקות את מה שקיבלתם בירושה ממשפחת המקור שלכם אך כבר אינו משרת אתכם, ולקלוט ערכים ומשאבים שמתאימים לכם ותואמים את הטובה העליונה שלכם ושל אחרים.

 

 5  
טפחו יצירתיות ואהבה עצמית בריאה

כאשר אתם מונעים על ידי אהבה עצמית בריאה, אתם יודעים מה באמת גורם לכם אושר ומה מצמיח אתכם. כאשר אתם מרשים לעצמכם להיות יצירתיים במהלך מסע חייכם, זה מאפשר לכם להתחבר לראשוניות שלכם, לשמחה הטבעית שלכם, לילד/ה הפנימי/ת, למקורות היצירה הפנימיים שלכם. טיפוח אהבה עצמית יצמיח אתכם בכיוונים שלא חשבתם עליהם עד כה, והאנרגיה היצירתית תזרום מכם החוצה ללא מעצורים.

 

6 
בססו שגרה מבורכת

שגרה עלולה להביא תקיעות, כי נוצרת תלות במערכת הרגלים שמשאירה אתכם באזור הנוחות ומונעת התפתחות. תהליך של ביסוס רוטינה רצויה, שמלווה במודעות, מאפשר להבחין מתי מתחילים לשקוע בבִיצת הנוחות. שגרה מבורכת מבוססת על התמדה ומחויבות ומשמשת לכם כמסגרת מייצבת, שמעניקה ביטחון, מחזקת את כוח הביצוע ומספקת תמיכה לאורך מסע הייעוד שלכם.

 

7 
התייחסו אל האחרים כאל מורים

בין אם האחרים הם נשמות קרובות, שהאנרגיה שלהם תואמות את שלכם, ובין אם האחרים מזוהים עם מכשולים בדרך – אלה גם אלה יכולים לשמש לכם כמורים. "הווה לומד מכל אדם" – כל מי שנקרה בדרככם, לזמן קצר או ארוך, בעיקר אם הוא מעורר בכם התנגדות או כעס, בא ללמד אתכם שיעור, והוא המורה הטוב ביותר שלכם. דרך היחסים עם אחרים, אנו מפתחים יחסים עם עצמנו, דרך היחסים עם עצמנו, אנו לומדים לפתח יחסים עם אחרים.  


8
גלו את האתגר בכל משבר

מַשבֵּר ומִשבָּר הם לא רק בעלי שורש משותף, הם גם בעלי משמעות דומה. מִשבּר הוא גל גדול וסוער, נחשול שמתרומם ואז "נשבר" ומתפוגג. כמוהו גם מַשבּר בחיים – מתנשא מעלינו, מטלטל אותנו חסרי שליטה בתוכו, ואז מטיל אותנו אפיים ארצה נטולי כוח חיים; זה הזמן לחפש את המשמעות של המשבר הזה. מציאת משמעות עוזרת לנו להתחבר למקור הכוח הפנימי שלנו, ולהתחיל לצמוח מחדש. כשמבינים את כוחו המצמיח של המשבר, לומדים לצַפות לאתגר שבמשבר. כאשר תשנו את נקודת המבט ותבינו את תפקידם המחשל של נחשולי החיים, תעברו באחת מעמדה של חוסר אונים משתק לעמדה של עוצמה פעילה.   


9 
צאו אל מחוץ לגבולות של עצמכם

גם אם גבולות העולם שלכם רחבים בעיניכם, המשיכו לטפח את הכמיהה לצאת אל מחוץ לגבולותיכם, כדי לגלות אופקים רחבים יותר ושפע של אפשרויות חדשות. כאשר נעים ומתקרבים אל האופק, אופק חדש מתגלה תמיד. עליכם לנוע מעמדת המתבונן לעמדת פורץ הגבולות, מעמדת החוזה ההוזה לעמדת המגשים ויוצר המציאות. 

 

 10 
פסעו בעקבות המנהיג שבכם

יעד מרכזי בדרך הייעוד הוא התחברות למנהיג שבכם, לכוח ההנהגה הפנימי שלכם. אם אתם חשים שאתם עדיין זקוקים למנהיג כדי ללכת אחריו, בחרו מודל של מנהיג מוביל שאתם מעריכים, ואז לִמדו ואמצו את דרכי התנהלותו. כך תתחברו לתכונות אלה שחבויות בכם, ותעצימו אותן, וניצוץ הגדוּלה,שמהבהב בתוככם מרגע לידתכם, ילך אף הוא ויתעצם. כשתפסעו בנתיב הייעוד בעקבות המנהיג הפנימי שבכם, אחרים יבואו בעקבותיכם. 

 

11 
תרמו מעצמכם לקהילה

הדרכים לתרום לקהילה ולסביבה שבה אתם חיים הן רבות ומגוונות – מצאו את הדרך המסוימת שלכם לתרום. חשבו מה באפשרותכם להעניק לאחרים, באיזה אופן אתם יכולים להביא ערך ותועלת לאחרים, ועשו מעשה. אפילו תרומה קטנה פותחת את המעגל האינסופי של השפע. נתינה מעצימה את הזרימה של השפע, שהיא רב כיוונית, ומה שאתם נותנים חוזר אליכם בדרך זו או אחרת.


12  
התחברו ללא מודע ולשקט הפנימי

הלא-מודע האישי הוא חלק מהתודעה העליונה, על כן, יש ביכולתכם לחוות את היותכם חלק מהוויה אינסופית חובקת כל, ולחוש שלווה עילאית, שלמות פנימית ואחדות עם כל היש. מצאו מהי הדרך המתאימה ביותר עבורכם להתחבר לתודעה העליונה. אין צורך לנדוד למקומות התבודדות אֵי שם – החיבור לתודעה העליונה ולשלווה הפנימית נעשה באמצעות חיבור ל'עצמי' האמיתי שלכם, ויכול להתרחש בכל מקום שבו אתם נמצאים. החיבור ל'עצמי' יביא לגילוי ספונטני של הייעוד שלכם, יסייע לכם להתחבר לייעוד ולממש אותו במלאות.

 

תריסר הצעדים, שנגזרים מ"גלגל החיים", אמנם ממוספרים על פי סדר בתים אסטרולוגי, אך אין בהם ראשון או אחרון, כשם שלמעגל אין התחלה או סוף. כל צעד הוא משמעותי, שווה ערך לשאר הצעדים ותורם להתקדמות שלכם. כשם שכל נקודה במעגל יכולה לשמש כנקודת התחלה, כך תוכלו לבחור להתחיל עם כל אחד משניים-עשר הצעדים לפי מה שנכון לכם ומשמעותי עבורכם, ובלבד שתיישמו את הצעדים ותממשו את עצמכם.  

 © כל הזכויות שמורות לרות אהרוני

לחצו כאן > וקבלו מידע על לימודי אסטרולוגיה ייחודיים

לחצו כאן > ורכשו ספרים בהנחה בקנייה מאובטחת > סל קניות

איחולים לדרך צלחה
במסע שלכם לשיפור עצמי והגשמה,

רות אהרוני מנטורית להתפתחות אישית והגשמה עצמית
08-9340269  |  RuthAharoni@gmail.com

הצטרפו אלי וקבלו מידע וכלים חינמיים ליישום מיידי:
ליווי והדרכה למימוש עצמי בשיטת "מעגלי העצמה להגשמה" -www.Neorah.co.il
אימון אישי קצר מועד, טיפול NLP, אסטרו-קואצ'ינג -
www.Astro-Coaching.co.il
ייעוץ, סדנאות, ספרים, מאמרים חשובים באסטרולוגיה - www.Astrology4u.co.il
חנות הספרים שלי בנושאי התפתחות אישית ורוחנית - New-Age-Books-Store