סודות התיקון הרוחני של חודש ניסן

על פי הספר אסטרולוגיה, טארוט ועץ החיים

חודש ניסן מסמל יציאה לחירות, וכל שנה בתחילת חודש זה יש לנו הזדמנות  מיוחדת לתיקון רוחני, שמסייע לנו להשתחרר מכבלים שונים בחיינו ולצאת לחופשי משעבוד, פנימי או חיצוני, שאנו נתונים בו. ניסן הוא ראש השנה לחודשים, והמזל המקושר לחודש זה הוא  טלה - המזל הראשון בגלגל המזלות. כל אחד מ-12 הימים הראשונים של חודש ניסן  מייצג את אחד מחודשי השנה ואת אחד המזלות, לפי הסדר שבו הם מופיעים בגלגל המזלות. לכן, בכל אחד מהימים הללו יש הזדמנות לעשות תיקון על פי המזל הקורלטיבי. לכל מזל יש תיקון רוחני בהתאם לאנרגיות הכובלות שלו, וכיוון שלמעשה, בכל אחד מאיתנו מוטבעים כל המזלות בהדגש כזה או אחר, אז כל תיקון שאנחנו מפנימים ומיישמים - מוקרן אל העולם מסביבנו.    

 

התיקון הרוחני של מזל טלה – א' בניסן 

האנרגיה של מזל טלה מופנית לביסוס הזהות העצמית ולמימוש הרצון האישי, וכאשר השליליות של המזל באה לידי ביטוי, זה קורה לעיתים קרובות על חשבון אחרים. הצד השלילי של מזל טלה הוא אגואיזם ואגוצנטריות, שתלטנות ותוקפנות, יהירות ושחצנות, קוצר רוח כלפי אחרים וחוסר סבלנות לתהליכים ארוכי טווח
התיקון הרוחני של מזל טלה ושל היום הראשון בחודש ניסן הוא בהבנת המושג "אני" במובנו הרחב, כך שיכלול גם את האחרים. ריסון האגו יאפשר לממש את המטרות והרצונות ללא עימותים עם הסובבים, תוך כדי התחשבות בזולת, ותוך כדי כיבוד הזכויות של אחרים וראייתם כשווי ערך. כמו כן, אימוץ של ערך מתינות יאפשר לסיים תהליכים ולהגיע למימוש מלא של המטרות שהוצבו 


התיקון הרוחני של מזל שור – ב' בניסן

האנרגיה החיובית של מזל שור מבוטאת בתכונות כמו סבלנות וסובלנות, התמדה ויציבות, מתינות ונאמנות וחוש מעשי ועסקי מפותח. כאשר האנרגיה של מזל שור באה לידי ביטוי יש מודעות לחומר ולרכוש ולטיפוח ההנאות הבסיסיות של החיים. הצד השלילי הוא השתעבדות לתאוות החושים ורדיפה אחר כסף ורכוש. 
התיקון הרוחני של מזל שור ושל היום השני בחודש ניסן הוא בפיתוח ביטחון פנימי והעלאת הערך העצמי שלא באמצעות חומריות, כסף ורכוש. יש להימנע משקיעה באזור הנוחות ומאיסוף מותרות, ולהפנים שהחומר הוא רק אמצעי ואינו מהווה מטרה בפני עצמה, מה שיאפשר גם להיטיב עם אחרים ולפתוח את הלב לנתינה נקייה ללא אינטרסים.                                        

התיקון הרוחני של מזל תאומים – ג' בניסן

צמד התאומים, סמלו של המזל, מסמל את הטבע הדואלי של המזל. מה שמאפיין את המזל זה תנועה מתמדת, רצון להיות במקומות רבים בו זמנית, זריזות ותפיסה מהירה, סתגלנות ותקשורתיות. הצד השלילי של המזל יכול להתבטא בשטחיות, חוסר מנוחה וחוסר ריכוז, פטפטנות יתרה ואיסוף מידע טפל. 
התיקון הרוחני של מזל תאומים ושל היום השלישי בחודש ניסן ייעשה על ידי סינון המידע שנאסף, העמקת הידע, מיקוד והתמדה, שימוש בכישורי התקשורת לא לצורך פטפוט ורכילות, אלא בדרך בונה ויעילה, מועילה ותורמת גם לאחרים.       

התיקון הרוחני של מזל סרטן – ד' בניסן

מזל סרטן נשלט על ידי הירח, וכשם שהירח משתנה תדיר, כך מי שנמצא תחת השפעת מזל זה נתון לקיצוניות רגשית ולמצבי רוח מתחלפים. נאמנות ומסירות, וקשר הדוק עם המשפחה אופייניים למזל. הצד השלילי יכול להתבטא ברגשנות יתרה, חוסר ביטחון עצמי וחסך רגשי, תלותיות וצורך בתשומת לב מתמדת והיצמדות לעבר. 
התיקון הרוחני של מזל סרטן ושל היום הרביעי בחודש ניסן ייעשה על ידי מציאת דרכים לחזק את הביטחון הרגשי והפנימי, למתן את הרגישות המוגזמת ואת מצבי הרוח המשתנים, לצאת מהסתגרות, להתגבר על פחדים ולקחת סיכונים, לחזק את הצד הרציונלי ולהתנתק ממחשבות על העבר.

התיקון הרוחני של מזל אריה – ה' בניסן

מזל אריה נשלט על ידי השמש הזוהרת, ומה שמאפיין את המזל זה משיכה לזוהר ולהדר חיצוני, התנהגות ראוותנית ודרמטית, שאיפה להנהיג ולהיות במרכז הבמה, וגם נדיבות ורוחב לב. הצד השלילי של המזל מתבטא באגואיזם, גאוותנות, רדיפת כבוד, נהנתנות יתרה. 
התיקון הרוחני של מזל אריה ושל היום החמישי בחודש ניסן הוא להשתחרר משבי התדמית והברק החיצוניים, לפתח את הזוהר והכוח הפנימיים, לבסס הערכה עצמית שאינה תלויה בשבחי הזולת, להיות סמכותי בלי להפוך לשתלטן, ובמקום לשאוף להיות במרכז העניינים, לשאוף לפתח את המרכז הפנימי.

התיקון הרוחני של מזל בתולה – ו' בניסן

מזל בתולה מתאפיין בחריצות, רצינות ויסודיות, היגיון בריא, חוש אבחנה מצוין ויכולת מנטלית טובה. הצד השלילי מתבטא בדקדקנות מוגזמת, היתקעות בפרטים הקטנים שלא מאפשרת לראות את התמונה הגדולה, ביקורתיות יתרה ושיפוטיות, גם עצמית וגם כלפי אחרים. 
התיקון הרוחני של מזל בתולה ושל היום השישי בחודש ניסן הוא לצאת מהריבוע ולהתבונן בדברים ממבט על, למתן את השאיפה לפרפקציוניזם ולהימנע משיפוטיות, ללמוד להיות שבעי רצון בתוך חוסר שלמות.    

התיקון הרוחני של מזל מאזניים – ז' בניסן

מאזניים הוא מזל האהבה וההרמוניה, שמתאפיין בנועם הליכות, חברותיות והתחשבות בזולת. הצד השלילי של האנרגיה של מזל מאזניים מתבטא בתלותיות, ותרנות וריצוי האחרים, עד כדי התבטלות עצמית ואובדן הזהות העצמית. 
התיקון הרוחני של מזל מאזניים ושל היום השביעי בחודש ניסן מחייב למצוא את קו האמצע המאזן בין העצמי לבין הזולת, להשתחרר מתלותיות, להימנע מריצוי אחרים ולאמץ נחישות והחלטיות.   

התיקון הרוחני של מזל עקרב – ח' בניסן

מזל עקרב מתאפיין ברגשות עזים אך מופנמים, ובצורך לרדת לעומקם של דברים ולא להסתפק במה שנמצא על פני השטח. כשהאנרגיה העקרבית מבוטאת באופן שלילי זה עלול להתבטא בחשדנות וביקורתיות, קנאה ונקמה, חרחור ריב ומדון. 
התיקון הרוחני של מזל עקרב ושל היום השמיני בחודש ניסן נעשה על ידי יישום שליטה עצמית, ריסון היצרים וניתוב הרגשות לעֵבר אהבה עצמית שתוקרן בעוצמה החוצה. היכרות עם הצדדים האפלים של החיים מאפשרת להתגבר עליהם ולהתרומם לגבהים של התודעה העליונה.

התיקון הרוחני של מזל קשת – ט' בניסן

מזל קשת מתאפיין במהירות פעולה ותגובה, בכנות ובישירות לטוב ולרע. תכונות בולטות נוספות הן נדיבות, מוחצנות, אהבת חופש ואופטימיות שמוקרנת על הסביבה. הצד השלילי של המזל מתבטא בחוסר גבולות, בשימוש בשפה בוטה ובנטייה להמר ולקחת סיכונים. 
התיקון הרוחני של מזל קשת ושל היום התשיעי בחודש ניסן יכול להיעשות על ידי התחברות למאגרי החוכמה הקוסמית ולגבהים רוחניים, מה שיאפשר מתינות בתגובות ובדיבור, התמקדות נאותה במטרות ופריצת גבולות בטוחה.   

התיקון הרוחני של מזל גדי – י' בניסן

מזל גדי מתאפיין בבגרות ורצינות, זהירות ולקיחת אחריות, שאפתנות, התמדה ומשמעת עצמית בכל תנאי. הצד השלילי של המזל יכול לבוא לידי ביטוי בהתנהלות נוקשה ואינטרסנטית, בתחושות הגבלה, ובחוויה של נפילה קשה וכואבת דווקא לאחר שמגיעים לפסגה. 
התיקון הרוחני של מזל גדי ושל היום העשירי בחודש ניסן ייעשה על ידי איתור וסילוק העכבות וההדחקות, ריכוך הנוקשות, התגמשות וזרימה רגשית, יצירת איזון בין צורכי הקריירה לבין צורכי המשפחה, ואימוץ עקרונות רוחניים שיסייעו להתגבר על מגבלות החומר.  

התיקון הרוחני של מזל דלי – י"א בניסן

מזל דלי מתאפיין באינדיבידואליזם, שבירת מוסכמות, חיפוש מתמיד אחר חידושים והמצאות בכל תחום בחיים, דחף חברתי חזק שמביא לכינון רפורמות חברתיות ולקידום רעיונות ליברליים לטובת האנושות. הצד השלילי בא לידי ביטוי במרדנות עד כדי אנרכיה, ברדיפה אחרי רעיונות חברתיים עד כדי התעלמות מהאנשים הקרובים, התבדלות, התנשאות וניתוק רגשי. 
התיקון הרוחני של מזל דלי ושל היום האחד עשר בחודש ניסן יכול להיעשות על ידי שילוב העשייה האידיאליסטית, שמטרתה כינון מערכים חברתיים והשגת שוויון ואחווה בין כל בני האדם, עם טיפוח אכפתיות כלפי הפרט הבודד, כינון מערכות יחסים אישיות והתחברות לבני אדם באופן רגשי ולא רק אידיאולוגי.      

התיקון הרוחני של מזל דגים – י"ב בניסן

מזל דגים מתאפיין ברגישות רבה, יצירתיות, יכולת הזדהות עם הזולת ונטייה לוותר על הטובה והצרכים האישיים למען אחרים. על כן, הצד השלילי של מזל דגים מתבטא באובדן הזהות האישית. כמו כן, יש נטייה לאסקפיזם, כלומר, בריחה מן המציאות באופנים שונים, כולל התמכרויות שונות. 
התיקון הרוחני של מזל דגים ושל היום השניים עשר בחודש ניסן ייעשה על ידי השגת איזון בין רגש לשכל, כך שניתן להמריא לרבדים הרוחניים בלי לאבד את החיבור להווה ולעולם המציאות, וליישם את עקרונות הרוח באופן מעשי בחיי היומיום.

 

©  כל הזכויות שמורות ל-רות אהרוני
על פי הספר אסטרולוגיה, טארוט ועץ החיים
לחצו כאן > לימודי אסטרולוגיה בהתאמה אישית