סוד התיקון של ציר האהבה

על פי האסטרולוגיה ההומניסטית המזלות האסטרולוגיים מייצגים עקרונות אנושיים אוניברסליים, שבאים לידי ביטוי ברובד האישי של כל אדם. למעשה, המפה האסטרולוגית האישית של כל אדם מכילה את כל המזלות, בהדגשים שונים ובמיקומים שונים. בכל מפה יש דגש שונה על המזלות: יש מפות אסטרולוגיות שבהן הפלנטות מפוזרות וממוקמות במזלות שונים, ויש מפות שבהן כמה פלנטות ממוקמות במזל אחד, ואז מזל זה נחשב למודגש.
מזל מודגש מלמד שהאדם צריך לשים לב למסרים של מזל זה, אך גם למסרים הצפונים של המזל שמולו, המזל הקוטבי לו. עקרון הקוטביות הוא עקרון מפתח באסטרולוגיה, כיוון שהמשמעות שלו מבחינה אסטרולוגית היא שבכל מזל מסתתר המזל שמולו, שהוא כמו מראָה שמשקפת לאדם מה החסרים שלו ומה הוא צריך לאמץ כדי להיות אדם שלם יותר.
מזלות מוליים הם שני הפכים על ציר, ששואפים להתקרב זה אל זה. בקצוות של כל ציר נמצאים המזלות הקוטביים, ואיחוד ההפכים הוא שיוצר את השלמות. כך שלצירים יש תפקיד נכבד בהבנת התיקון הקרמתי של האדם. כל מזל מכיל את התיקון של המזל שמולו, וכל המזלות יחד מהווים מערכת קוסמית שמאפשרת לכל אחד לעשות תיקון בתחום או בתחומים שאותו/אותם הנשמה בחרה.

 

ציר האהבה הוא החמישי מבין ששת הצירים של גלגל החיים האסטרולוגי. צירים אלה חוצים את המעגל האסטרולוגי ויוצרים את שניים עשר הבתים של המפה האסטרולוגית. ציר האהבה הוא הציר שנע מהבית החמישי, שהוא הבית הטבעי של מזל אריה, אל הבית האחד עשר, שהוא הבית הטבעי של מזל דלי; כך שציר האהבה נע מהאהבה האישית, שמסומלת על ידי מזל אריה, אל אהבה אוניברסלית כלל אנושית, שמסומלת על ידי מזל דלי.
הקשר בין המזלות האלה מקבל סימוכין בלוחות השנה: יום האהבה הבינלאומי חל בפברואר המקביל לחודש שבט, זמן שבו שולט מזל דלי, והחג שנחגג בו הוא ט"ו בשבט (שבנוסף על היותו חג של צמיחה בטבע, מסמל גם צמיחה רוחנית); ויום האהבה העברי, ט"ו באב, חל בחודש שנשלט על ידי מזל אריה. כך שאם מתייחסים ללוח העברי – אפשר לומר שציר האהבה נע מט"ו בשבט לט"ו באב.

 

כדי להגיע לשלמות המיוחלת שמגולמת בגלגל השלם, המזלות "נזקקים" זה לזה מבחינה אנרגטית. גלגל המזלות הוא מערכת קוסמית שיש בה חילופי אנרגיה בין המזלות, והחלפת האנרגיה המרכזית נעשית בין זוגות המזלות – המזלות המוליים או הקוטביים. בציר אריהדלי, שבו אנו עוסקים כרגע – עקרון האהבה הרוחנית הכלל אנושית, אהבת חינם שאינה תלויה בדבר ואין בה ציפיה לקבלת תמורה (דלי), עומד מול האהבה האישית, שהאגו משחק בה תפקיד ברמה כזו או אחרת (אריה). השאיפה לבסס את הזהות העצמית היא אופיינית למזל אריה, ואהבה עצמית היא הכרחית לביסוס הזהות. אך מי שיש לו אריה מודגש במפה מתהלך בעולם עם אגו מפותח, ועלול להיות "נגוע" בעודף אהבה עצמית, שמיוצגת על ידי מזלות האש, שמזל אריה נמנה עליהם.
כך שמבחינת התיקון הרוחני, על מזל אריה להתחבר לאהבה כלל אנושית שאין בה אינטרסים אישיים, שמיוצגת על ידי מזל דלי; אך גם מזל דלי אמור לעשות תיקון רוחני דרך אהבה עצמית מאוזנת.
מזל דלי הוא מזל אוויר. יסוד האוויר מייצג את הרובד השכלי בחיי האדם. מי שמזל דלי מודגש אצלו במפה, עלול להיות מנותק מהצרכים הרגשיים שלו עד כדי אדישות רגשית. לכן, השפעה מתונה של מזל אריה, בעל האנרגיה החמה, תאפשר תיקון וחיבור מאוזן לרגש.  
כאמור, המפה האישית של כל אחד מאיתנו מכילה את כל המזלות, ולכל אחד מהצירים במפה יש תפקיד בתיקון הקרמתי שלנו. בהשפעת מזל דלי אנחנו יכולים ליישם את העיקרון של אחווה אוניברסלית בעזרת אהבה לאדם באשר הוא אדם; ובהשפעת מזל אריה אנחנו יכולים להתחבר לאהבה אישית שיש בה מינון נכון של תשוקה ולהט פנימי. אינטגרציה בין מזלות קוטביים אלה מאפשרת לעשות תיקון רוחני שבא לידי ביטוי בחיי היומיום, ולנוע באופן מאוזן לאורכו של ציר האהבה.


© כל הזכויות שמורות ל-רות אהרוני

מחברת ספרי אסטרולוגיה ייחודיים

מומחית ל- אסטרולוגיה קרמתית, אסטרולוגיה זוגית, אסטרו-קואצ'ינג 
אסטרולוגיה הוררית = מתן תשובות לשאלות ממוקדות 

 

ייעוץ אסטרולוגי    אסטרו-קואצ'ינג    לימודי אסטרולוגיה