הורוסקופ השריפה הגדולה
 

השריפה הגדולה בכרמל שהתרחשה ב-סוף 2010, הפכה לאסון השריפה הכבד ביותר בתולדות מדינת ישראל‏ והחזירה אותנו לשריפות גדולות בהיסטוריה של העולם. אחת מהן היא השריפה הגדולה של לונדון  The Great Fire of London שהתרחשה במאה ה-17 ונחשבת כאחד האסונות הגדולים בהיסטוריה של העיר. האסטרולוג הנודע וויליאם לילי, שחזה את השריפה הזאת בלונדון 14 שנים קודם לכן, הואשם שהוא גרם לה כדי להאדיר את שמו. בהורוסקופ של השריפה בכרמל ובהורוסקופ של השריפה בלונדון, יש נקודות דמיון מעניינות.

 

השריפה בלונדון כילתה את רוב חלקי הסיטי, 100,000 מתושבי העיר הפכו להומלסים, ועד היום  לא ברור מה היה מספר ההרוגים בדליקה. האש התפשטה והשתוללה במשך 5 ימים, וכחודש וחצי  לאחר שפרצה, הוזמן האסטרולוג האנגלי הנודע, וויליאם לילי, (1681-1602) להופיע בפני ועדה  מיוחדת בבית הנבחרים. הוא הואשם בהצתת האש ונדרש לתת עדות בנוגע לגרימתה. טענו כנגדו,  שכיוון שהוא ניבא את השריפה כמה שנים קודם לכן, הוא רצה להצדיק את המוניטין  שלו  כאסטרולוג, ועל כן הצית את האש כדי לאמת את נבואתו האסטרולוגית. (בכך הם נתנו פירוש  מעניין  לביטוי: "נבואה המגשימה את עצמה").

 


המוניטין של האסטרולוג וויליאם לילי היה מבוסס על תחזיותיו המדויקות. את התחזית האסטרולוגית על השריפה הוא הצפין בספר שפורסם ב-1652 והכיל 19 הירוגליפים – שלא היו אלא תחזיות אסטרולוגיות שהוסוו כציורים. באחת מהן מופיעה סצנת השריפה, וגם ניסיונות הכבאים לכבותה. בצדו השמאלי של ההירוגליף מופיע ציור של תבנית ריקה של הורוסקופ מרובע, תבנית המפה האסטרולוגית שהייתה נהוגה אז, מה שמדגיש את העובדה שהציור מרמז על תחזית אסטרולוגית.


כשוויליאם לילי נקרא אל "ועדת החקירה" בבית הנבחרים הוא חשש בצדק שהאשמה כזאת עלולה להכניס אותו לכלא לשנים רבות, או אף גרוע מכך... כדי להפריך את החשדות המיוחסים לו, הוא היה צריך להתכחש ליכולתו המקצועית יוצאת הדופן כאסטרולוג. הוא הצליח לשכנע את חברי הוועדה, שהתחזית האסטרולוגית שלו הייתה כללית ביותר ולא מדויקת מבחינת התאריך, והם שחררו אותו.  


השריפה החלה למעשה בביתו של האופה המלכותי, שגר בסמטת פודינג שליד גשר לונדון. הוא שכח לכבות בלילה את האש שבתנור, האש הציתה ערימת עצי הסקה שהיתה מונחת סמוך לתנור, בית האופה עלה באש ומשם התפשטה האש לבתי העץ שאכלסו את העיר. לזכר השריפה, הוקמה אנדרטה גדולה שממוקמת עד היום ליד החלק הצפוני של גשר לונדון, קרוב למקום בו החלה השריפה הגדולה. 
 

מה שמעניין מבחינת המחקר האסטרולוגי הן כמה נקודות דמיון בין הורוסקופ השריפה הגדולה בלונדון והורוסקופ השריפה הגדולה בכרמל. לא אכנס פה לכל פרטי ההשוואה בין המפות, ואציין רק את הקשר בין שתי הפלנטות מרס ויופיטר, שמופיע בכל אחת מהמפות. קשר צמוד בין שתי הפלנטות האלה מתגלה גם בשילוב של מפת השמים כפי שהייתה בעת השריפה עם מפת הלידה האסטרולוגית של מדינת ישראל.  
 

מרס, הלא הוא מאדים, הוא פלנטה שמקושרת ל'אש' על כל צורותיה. יופיטר הוא פלנטה שמילת מפתח מרכזית שלה היא 'התפשטות', והוא מגדיל ומרחיב כל דבר שהוא מעורב בו. הקשר הדיסהרמוני בין שתי הפלנטות הללו הוכח בהקשר שלנו כהרה גורל – האש שפרצה בעוספייה התפשטה במהירות לכל אזור הכרמל. 
 

עוד פרט גורלי שמשותף לשתי המפות הוא מיקומו בשמים של יופיטר: נכון להיום, 344 שנים לאחר פרוץ האש בלונדון, יופיטר נמצא במיקום המדויק שבו הוא היה ביום השריפה הגדולה בלונדון. יופיטר חזר לאותו מזל ולאותה מעלה – מעלה 23 - 24 במזל דגים. זו המעלה שבה ממוקם עכשיו כוכב שֶבֶת שנחשב כבעל השפעה קשה במיוחד – מַרְכַּבּ  markab , שנקרא 'כוכב הצער', ומסמל טרגדיות ואירועים גורליים. בימיו של לילי היה ממוקם במעלה ספציפית זו כוכב השבת scheat שגם הוא בעל השפעה קשה ביותר.  
 

יופיטר כשלעצמו נחשב על פי האסטרולוגיה לפלנטה מיטיבה שמסמלת שפע והשפעה טובה. לכן, עם תנועת הפלנטות קדימה, מרס יצא ממזל האש שבו הוא היה בעת השריפה בכרמל ועבר למזל אדמה, הקשר הדיסהרמוני בין שתי הפלנטות מתפוגג, וההשפעה הטובה של יופיטר מתבטאת. יופיטר מסמל גם ארצות חו"ל, והעזרה הרבה שקיבלנו מארצות זרות, לא רק מאלה שהן ידידות שלנו, היא מחממת לב. השפעות כוכביות על מפת הלידה האסטרולוגית של מדינת ישראל, שבאות לידי ביטוי תוך זמן קצר, מלמדות על שיקום ועל הפקת לקחים ולמידות שיוכלו לסייע לעתיד טוב יותר. 

© כל הזכויות שמורות ל רות אהרוני
מומחית ל- אסטרולוגיה קרמתית, אסטרולוגיה זוגית 
אסטרולוגיה הוררית = מתן תשובות לשאלות ממוקדות