הבשורה של היום החשוך ביותר בשנה

"יום ההיפוך החורפי", שחל השנה ב-22.12, הוא היום הקצר ביותר בשנה, יום שיש בו הכי מעט שעות אור, ומכאן – הכי הרבה שעות חושך. אולי זה נשמע פרדוקסלי, אבל דווקא היום החשוך ביותר בשנה קורא לנו לחזק את האור הפנימי שלנו, להתבונן עמוק פנימה, להאיר ולראות את הצדדים האפלים ביותר שלנו, כדי שנוכל לחולל שינוי אמיתי בתחומי החיים שבהם מתבקש תיקון.

יום ההיפוך החורפי מסמל את תחילתו של החורף, גם מבחינה מטאורולוגית וגם מבחינה מטפורית. מיום ההיפוך הקייצי שחל ביוני ועד יום ההיפוך החורפי מתחולל תהליך של צמצום. הימים הולכים ומתקצרים. אנחנו מתכנסים פנימה. ההתכנסות פנימה מתייחסת גם לתהליך של רפלקציה ואינטרוספקציה – התבוננות פנימית, למידה ואיסוף תובנות. מבחינה פיזית החורף הוא הזמן שבו אנחנו הכי חשופים לפגעי הסביבה, ולכן אנחנו מתכסים בשכבות; אך מבחינה מטפורית החורף קורא לנו לחשוף את מה שאנחנו מחביאים מעצמנו.

לכן, בתהליך זה אתם מוזמנים להשיל את השכבות עד שתגיעו לחשיפה מוחלטת, בכל המובנים, חשיפה שיכולה להגיע לשיאה ביום ההיפוך הקייצי.

בתקופה שבין היום הקצר ביותר בשנה, יום ההיפוך החורפי, לבין היום הארוך ביותר בשנה, יום ההיפוך הקייצי, מתחיל תהליך של התרחבות, השלת שכבות ויציאה הדרגתית החוצה.

יום השוויון האביבי שחל באמצע תקופה זו, מזכיר לנו את הצורך באיזון, איזון בין כל הרבדים שלנו, ובין תחומי חיינו השונים. אם נבין לעומק את החשיבות הגדולה של האיזון, נגיע עם תובנה זו אל היום הארוך בשנה, ותודעתנו תאמץ גם את החשיבות והנחיצות של הצמצום. הצמצום משמעו לשוב לפרופורציות שלנו כבני אנוש ביקום. האדם הוא בה בעת גרגר קטן בעולם, אך גם עולם ומלואו. ימי ההיפוך שהם גם הפוכים זה לזה, מזכירים לנו את הפרדוקס הזה. ימים אלה של קצוות בשילוב עם ימי השוויון, קוראים לנו להכיר ולדעת את עצמנו בכל מיני מצבים, ולחוות בתיאום עם התבל פאזות שונות של עצמנו כבני אנוש.

פעמיים בשנה, בימי השִוויון האביבי והסתווי,יש לנו הזדמנות לחוות את האיזון הקוסמי ולהטמיע אותו, כך שבתהליך ההצטמצמות וההתרחבות אנחנו מודעים למצב פנימי של שוויון כמודל, כמצב שיש לשאוף אליו תוך כדי הדינמיות של החיים. היום הקצר ביותר בשנה נותן לנו דוגמה קוסמית לתהליך של צמצום  והתרוקנות, עד כדי חוויה של אפסיות מול היקום. חוויה כזו מבטיחה שנוכל לשוב ולחוות את הגדוּלה האמיתית שלנו, כי להיות בגדולה משמע להיות בענווה פנימית אמיתית. כאשר אנחנו מבלבלים בין גדוּלה, שהיא גדלות נפש, לבין תחושת גדלות, שמעורב בה אגו – הגיעה העת לחוויה של צמצום.    

יום ההיפוך החורפי הוא אחד מארבעה תאריכים שחלים במהלך כל שנה, ונחשבים כשערי כניסה קולקטיביים לתקופה חדשה. כל תקופה והיתרונות שלה, כל תקופה והאתגרים שלה, הן מבחינה אישית והן מבחינה כלל אנושית. יש שני ימי שוויון, בתחילת הסתיו ובתחילת האביב, שבהם שעות האור והחושך שוות, ושני ימי היפוך, החורפי והקיצי. ארבעת התאריכים האלה מציינים התחלה חדשה, אלה ימים שבהם נוצר גשר אנרגטי שמחבר בין כדור הארץ ויושביו לבין היקום, בין המיקרוקוסמוס לבין המקרוקוסמוס. לכן תאריכים אלה מתאימים להתבוננות על ההתקדמות הרוחנית שלנו.

©  כל הזכויות שמורות ל-רות אהרוני

קראו גם: ימי ההיפוך וימי השוויון מנקודת מבט אסטרולוגית

רות אהרוני | אסטרולוגית מומחית
מנטורית לצמיחה אישית ורוחנית
08-9340269 | RuthAharoni@gmail.com